Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-QR9HpBObIV9hj5O_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-QR9HpBObIV9hj5O_180x130-0.png'
crop-QR9HpBObIV9hj5O_180x130-0.png
– To co premier Cameron robi w tej chwili można nazwać mianem skandalicznego dlatego, że David Cameron obiecał wyborcom, że będzie zmieniał Unię, a zaczyna od tego, że próbuje podminować jej fundamenty. Uderza w olbrzymią rzeszę naszych rodaków, którzy płacą podatki. Teraz usiłuje się z nich zrobić jakiegoś kozła ofiarnego – mówił w programie „Polityka przy kawie” w TVP1, minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

W niedzielę premier David Cameron stwierdził że prawo do zapomogi dla imigrantów na dzieci, które pozostały w kraju ojczystym, będzie jednym z punktów negocjacyjnych Londynu z Brukselą w sprawie nowego statusu członkowskiego Wielkiej Brytanii w UE. Wskazał przy tym na dzieci polskich emigrantów.

Cameron uprawia grę wyborczą. Chce się licytować, kto będzie bardziej złośliwy jeśli chodzi o Unię Europejską. Trzeba powiedzieć, że taka polityka ma krótkie nogi. Musi więc zdecydować czy chce być w Unii, czy też chce podważać jej zasady i jest naprawdę gotów do jej opuszczenia – zauważył minister Rafał Trzaskowski.

Minister odniósł się także do afer jakie w sprawie informatyzacji państwa badają CBA i prokuratura. – Zarządziłem już audyt. Ta instytucja (Centrum Projektów Informatycznych – przyp. red.) będzie się bardzo szybko zmieniać. Tam ludzie bardzo szybko tracą pracę i zastanawiamy się jak ją przekształcić, aby dopasować do nowych wyzwań – mówił podkreślając, że ma zaufanie do CPI, ale „nie jest ono pełne”.

RafalTrzaskowski podkreślił, że coraz więcej projektów państwo będzie robiło samo bez korzystania z firm zewnętrznych. Zaznaczył, że rząd nie wycofa się pomysłu likwidacji Funduszu Kościelnego i przekształcenia go w taki sposób, aby to obywatel decydował na jaki Kościół będzie przeznaczał część swojego podatku. – Będę się starał się by to utrzymać. Ponieważ uważam, że to jest bardzo dobra reforma – przekonywał.

Źródło: tvp.info


bg Image