Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-299y25S2hrn4A0q_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-299y25S2hrn4A0q_180x130-0.png'
crop-299y25S2hrn4A0q_180x130-0.png
Prokuratura może zbadać i powinna zbadać wszystko – mówił Grzegorz Schetyna w TVP Info o zarzutach dla byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. W rozmowie odniósł się też do spekulacji na temat jego ewentualnego kandydowania do Parlamentu Europejskiego. – Ja nigdy nie mówię nigdy – stwierdził Grzegorz Schetyna.
Jest pięć zarzutów, poczekajmy. Nikt nie ucieka i nikt nie chce uciec. Poczekajmy żeby prokuratura prowadziła tę sprawę, prokuratura może wszystko – mówił w TVP Info Grzegorz Schetyna.

Sławomir Nowak usłyszał zarzuty składania niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Chodzi o 5 dokumentów składanych od listopada 2011 r. do marca 2013 r. Według prokuratury Sławomir Nowak nie wykazał zegarka renomowanej firmy, który – jak wynika z dwóch opinii biegłych – był wart minimum 17 tys. zł. Przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tys. zł.

Jeśli będzie potrzebna komisja śledcza w tej sprawie, będziemy o tym rozmawiać. Ta sprawa jest pod takim światłem medialnym, że nikt tego nie chce, nie powinien i nie schowa pod dywan – mówił Grzegorz Schetyna. Odniósł się również do spekulacji na temat swojego ewentualnego kandydowania do Parlamentu Europejskiego. - Jestem od kilku dni nagabywany, pytany o to. Nie ma jeszcze tego tematu, na razie mam ważną komisję, którą prowadzę. Ja nigdy nie mówię nigdy, to jest zawsze ciekawe, ale na razie tematu nie ma – mówił w TVP Info poseł.

Zapytany o to, czy to nie będzie dobre dla niego miejsce, aby schować się przed oczami premiera Donalda Tuska stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. – Nie muszę się przed nikim chować – mówił. Stwierdził też, że teraz należy się skupić na zbliżającej się kampanii wyborczej. - Ta kampania będzie ważna, bo będzie prawdziwym realnym sondażem – mówił Grzegorz Schetyna w TVP Info.

Źródło: tvp.info


bg Image