Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-LPMjO0870Yikogq_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-LPMjO0870Yikogq_180x130-0.png'
crop-LPMjO0870Yikogq_180x130-0.png
Choć sprawa wymaga wyjaśnienia, to jednak nie powinniśmy wpadać w panikę. Nie uważam, aby ujawnienie tej informacji miało jakiś wpływ na zwiększenie zagrożenia – mówi na temat artykułu w „Washington Post” szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Ta sprawa jest rozwojowa, co nie jest dla nas dobre. W USA trwa postępowanie, które jest dużo bardziej intensywne niż polskie. Możemy się spodziewać, że będą następne złe informacje. Teraz ważny jest głos ludzi, którzy wtedy mogli podejmować u nas decyzje – tak Grzegorz Schetyna , szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, komentował w TVP Info rewelacje „Washington Post”, że CIA zapłaciła polskim służbom specjalnym 15 milionów dolarów za prowadzenia tajnego więzienia w Starych Kiejkutach.

Grzegorz Schetyna podkreślał, że choć sprawa wymaga wyjaśnienia, to jednak nie powinniśmy wpadać w panikę. – Nie uważam, aby ujawnienie tej informacji miało jakiś większy wpływ na zwiększenie zagrożenia. To, czy sprawa zostanie wyjaśniona, czy też nie, powie nam, czy żyjemy w kraju praworządnym i demokratycznym. Opinia publiczna musi być poinformowana o tak drastycznych kwestiach – stwierdził dodając, że oczekuje teraz na komunikat Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta.

Polityk odniósł się także do sprawy ostatnich dramatycznych wydarzeń w Kijowie, gdzie w czasie zamieszek zginęło pięć osób. – Tam, gdzie są łamane prawa człowieka, gdzie giną ludzie, Europa musi zabierać głos. Dzisiaj jest potrzebny arbitraż europejski, być może polski, między Ukraińcami. Ważne, aby walki i demonstracje się skończyły i zaczęły rozmowy – stwierdził.

Grzegorz Schetyna nie chciał powiedzieć, czy zdecyduje się wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Decyzja w tej sprawie zapadnie do połowy lutego – ucinał wszelkie spekulacje.

Źródło: tvp.info


bg Image