Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-1Mjp6h0M314dhGu_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-1Mjp6h0M314dhGu_180x130-0.png'
crop-1Mjp6h0M314dhGu_180x130-0.png
Jeżeli chce się skutecznie walczyć z terroryzmem to trzeba stać po stronie ofiar, a nie po stronie terrorystów. Nie obawiam się kompromitacji Polski, bo stanęła po właściwej stronie - powiedział Stefan Niesiołowski w "Radiu Zet".

Monika Olejnik: A gościem Radia ZET jest Stefan Niesiołowski, Platforma Obywatelska, szef komisji obrony narodowej, wita Monika Olejnik, dzień dobry.

Stefan Niesiołowski: Dzień dobry pani, dzień dobry państwu.

Monika Olejnik: „Washington Post” donosi, że za tajne więzienia, za wynajęcie willi nasz wywiad, agencja wywiadu dostała 15 milionów dolarów, za willę w Kiejkutach, mało, dużo?

Stefan Niesiołowski: Nie znam się na tym, nie znam cennika takich usług, nie wiem czy to prawda, różne rzeczy piszą gazety pani redaktor.

Monika Olejnik: I nie wierzy pan w to?

Stefan Niesiołowski: Znaczy nie wiem, nie zajmuję się tym, no to uważam, ile to można wałkować. No o tym mówiło się wielokrotnie, moje zdanie jest jasne na ten temat, takie sprawy są dyskretne, nie mówi się o tym publicznie, to są przykre działania jeżeli chce się skutecznie walczyć z terroryzmem to trzeba stać po stronie ofiar, a nie po stronie terrorystów.

Monika Olejnik: Ale sypie nas CIA panie pośle.

Stefan Niesiołowski: Nie CIA, tylko „Washington Post”.

Monika Olejnik: No, ale wieści są z CIA.

Stefan Niesiołowski: No to podobno, nie wiem, ale co mam powiedzieć, no nie wiem czy to prawda.

Monika Olejnik: No, ale jeżeli, bo tak jak pisze „Washington Post” wkrótce komisja do spraw wywiadu senatu USA ogłosi raport w tej sprawie.

Stefan Niesiołowski: Niech ogłasza, poczekamy na tą komisję.

Monika Olejnik: Czy to nie będzie kompromitujące dla Polski?

Stefan Niesiołowski: Nie, dlatego że Polska w tej sprawie się zaangażowała po słusznej stronie, nie po stronie Osamy ben Ladena i tego pana co miał zwyczaj obcinać głowy, nie wiem Zawardi, Zahardi, jakoś tak się nazywa, tylko po stronie ofiar, po stronie tych, co skakali z 30 piętra żeby się żywcem nie usmażyć. Po stronie tej, co krzyczała „pamiętaj o dzieciakach” do męża, bo wiedziała, że zginie i ja po ich stronie. I te więzienia jeżeli były to były dlatego żeby więcej takich scen nie było. A ci, co bezmyślnie o tym paplą dookoła i szkodzą tej sprawie, to żeby się nie obudzili znowu, jak staną na 30 piętrze i będą musieli skakać w dół.

Monika Olejnik: No dobrze, czy w takim razie szkodzi nam CIA mówiąc o tym?

Stefan Niesiołowski: Ja nie mówię o tym, nie CIA w tej sprawie sądzę, co znaczy CIA, no jakiś człowiek nieodpowiedzialny, no był ten renegat, który uciekł do Rosji i też mona powiedzieć, że był w CIA. No, jakiś człowiek, jeżeli to faktycznie CIA, bo na razie faktem to jest, że „Gazeta” zamieściła żeby ukryć może swoje źródło tak podała. No, w CIA też są różni ludzie. No, ten kto tę sprawę nagłaśnia szkodzi walce z terroryzmem.

Monika Olejnik: No dobrze, ale jak będzie na nas patrzyła Unia Europejska, jeżeli okaże się, że torturowano u nas więźniów.

Stefan Niesiołowski: Torturować nie wolno, więc to jest jedyny element w tej sprawie, gdzie jestem przeciwny, torturować, to jest ta granica, której nie wolno przekraczać.

Monika Olejnik: No to właśnie o to chodzi.

Stefan Niesiołowski: Nie, chodzi o co innego...

Monika Olejnik: No to właśnie chodzi o tortury.

Stefan Niesiołowski: Że są więzienia, przepraszam, co innego że są więzienia, gdzie się kogoś przetrzymuje, a co innego, gdzie się torturuje ludzi. Torturować nie wolno, winni powinni być ukarani, jeżeli to miało miejsce.

Monika Olejnik: Czyli kto był winien wtedy, Leszek Millera...

Stefan Niesiołowski: Ten co torturował, nie wiem.

Monika Olejnik: Nie, no Amerykanie torturowali, a my się na tym zgodziliśmy.

Stefan Niesiołowski: Mówimy o Polsce, jeżeli na terenie Polski doszło do torturowania ludzi, to trzeba ustalić winnych i ukarać. Nie potrafię odpowiedzieć kto był winny, nie sądzę żeby Leszek Miller kogokolwiek torturował.

Monika Olejnik: No chodzi mi o to, to jest oczywiście skrót myślowy, chodzi o zgodę na to, że te więzienia były w Polsce.

Stefan Niesiołowski: Nie wiem, nie wiem, tak nie wiem tego.

Monika Olejnik: Nie wie pan?

Stefan Niesiołowski: Nie.

Monika Olejnik: Meryl Streep wczoraj na łamach „Gazety Wyborczej” mówi do posłów naszego sejmu: „Panowie, zachowujecie się jak talibowie”, w sprawie gender.

Stefan Niesiołowski: No, ale czy Meryl Streep to jest jakiś autorytet, nie wiem, moralny, czy intelektualny, polityczny, nie wiem, co to za wartość co mówi Meryl Streep. Ja się zgadzam, że jakaś, dostrzeganie w ideologii gender jakiegoś zagrożenia dla Polski to gruba przesada. Jeżeli ks. Oko, bo tak przeczytałem w felietonie pani redaktor pani redaktor, który zawsze z uwagą czytam...

Monika Olejnik: Dziękuję serdecznie.

Stefan Niesiołowski: Mówił o Pol Pocie, porównanie do Pol Pota, no to, to jest po prostu, wie pani, to jest taka pogarda dla ofiar Pol Pota, że to dziwne, ale myślę, że kontekst tego był inny, ks. Oko jest zbyt inteligentnym człowiekiem żeby porównywał brednie, które robią różni ideolodzy, którzy we Francji zakazują używania słowa tatuś i mamusia żeby, to są idioci, ale to jednak Pol Pot nie był idiotą, tylko był psychopatą, mordercą, więc ja bym do Pol Pota nie porównywał.

Monika Olejnik: To może zacytuję dokładnie, ale powiedział tak: „Twórcami ideologii gender są maniacy seksualni, między innymi Jean Paul Sartre, uczniem Sartre'a był Pol Pot z Kambodży, który zgładził jedną trzecią swojego narodu, bo Pol Pot i genderyzm miały te same zatrute źródła myślenia”.

Stefan Niesiołowski: No to nieprawda, no to ks. Oko się myli, nie ma, wie pani to wszystko można się dopatrzyć, no ja, siedziałem koło kogoś na przykład gdzieś na jakimś zebraniu publicznym i można powiedzieć, że w związku z tym za coś tam odpowiadam. No nie, zostawiłbym Sartre'a, który od dawna nie żyje w spokoju, Pol Pot był zbrodniarzem, ale ideologia, inspiracja była marksistowska, była to Mao Tsetunga inspiracja, a nie Sartre'a, zostawiłbym te rozważania. Ks. Oko nie jest w tym obszarze Pol Pota najsilniejszy, natomiast twierdzenie, że w ogóle nie ma takiego problemu jak ideologia gender to przesada. Tylko, że z drugiej strony nadawanie temu jakiejś rangi, jakby to był główny problem w Polsce, to druga przesada.

Monika Olejnik: No wie pan, no wczoraj półtorej godziny ks. Oko przemawiał do posłów.

Stefan Niesiołowski: No to zgoda, nie byłem na tym wykładzie. To jest polityczna hucpa, posłowie PiS robią polityczną hucpę, zależy im na poparciu Rydzyka i w związku z tym wygłupiają się. Nie ma nic wspólnego pani redaktor to, co robi w tej sprawie, w ogóle PiS generalnie z Kościołem, z katolicyzmem, z religią miłości, tylko z politycznym spektaklem nienawiści, który ma służyć dorwaniu się do władzy.

Monika Olejnik: Ale ks. Oko, którego tak ceni pan poseł, nawet opowiadał na czym polega homoseksualizm, to jest jak „rura wydechowa”, to już może nie będę cytowała.

Stefan Niesiołowski: Ale to darujmy sobie, no to nie miał lepszego dnia.

Monika Olejnik: No właśnie.

Stefan Niesiołowski: No ja przede wszystkim nie byłem na tym wykładzie, no jeżeli się...

Monika Olejnik: No chciałam panu zacytować, no w różnych miejscach pan poseł nie była, a komentuje różne sytuacje, prawda.

Stefan Niesiołowski: Dobrze, ale jednak proszę wybaczyć, czy można by pominąć te drastyczności? Natomiast, no co mam powiedzieć...

Monika Olejnik: No, a ateiści to jest gorszy gatunek człowieka niż katolicy.

Stefan Niesiołowski: Nie uważam tak, nie uważam tak, ponieważ Pana Jezusa ukrzyżowali głęboko wierzący, faryzeusze to byli głęboko wierzący ludzie. Warto się zastanowić, celnicy, prostytutki, ludzie w tej, niewolnicy byli wtedy po jego stronie, przyszli pod krzyż, a ukrzyżowali go wierzący kapłani. Także ostrożnie z tym, że ateiści są, nie ma drugiej kategorii ludzi, za wszystkich ludzi umarł Pan Jezus jednakowo, to jest nieprawda, to jest sprzeczne z naszą religią, ale co konkretnie powiedział ks. Oko, bo komentować wykład, na którym ja nie byłem...

Monika Olejnik: No właśnie, że ateiści to są maniacy seksualni i to oni uczą genderyzmu.

Stefan Niesiołowski: No są maniacy seksualni, ale...

Monika Olejnik: Ateiści!?

Stefan Niesiołowski: No są maniacy seksualni wszędzie i również, nie bardzo wiem, co ja mam komentować. No nie zgadzam się z twierdzeniem, że ateiści są jakąkolwiek, gorszą kategorią ludzi, nie zgadzam się z tym.

Monika Olejnik: Może jeszcze trochę o Meryl Streep „przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki, rozumiem to. Ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę”.

Stefan Niesiołowski: Ale to Lenin mówił, już Meryl Streep nie jest oryginalna, dokładnie to Lenin mówił i nawet te bóle, że tak powiem przyspieszył.

Monika Olejnik: „Jesteśmy różni, kobiety i mężczyźni, heretycy i geje, czarni i biali, ale wszyscy powinniśmy mieć równe szanse wyrażania siebie, bycie sobą” - czy nie piękne zdanie?

Stefan Niesiołowski: To banał, banalne.

Monika Olejnik: Banalne?

Stefan Niesiołowski: Banał całkowity. Całkowity banał.

Monika Olejnik: Ale trudno posłom zrozumieć.

Stefan Niesiołowski: No, ja bym chciał żeby Meryl Streep nie występowała...

Monika Olejnik: I posłankom...

Stefan Niesiołowski: ...jako intelektualistka, bo nie ma takich kwalifikacji.

Monika Olejnik: A skąd pan wie, bo jest aktorką, to nie może być intelektualistką?

Stefan Niesiołowski: Nie, nie, bo nie pamiętam jakiś ciekawych sądów Meryl Streep, to zdanie jest całkowitym banałem, pani redaktor, że wszyscy są równi, to jest w ewangelii napisane.

Monika Olejnik: Dobrze, a ks. Oko jest intelektualistą.

Stefan Niesiołowski: No z całą pewnością większym niż pani Streep. (...)

Cała rozmowa: radiozet.pl


bg Image