Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-j79R57TVnyWrVY2_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-j79R57TVnyWrVY2_180x130-0.png'
crop-j79R57TVnyWrVY2_180x130-0.png
Szef kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz zapewnił w TOK FM, że jeśli Grzegorz Schetyna będzie chciał startować - miejsce dla niego się znajdzie. Ale nikt nie zagwarantuje Grzegorzowi Schetynie, że to będzie "jedynka" na liście.

Platforma Obywatelska na niespełna cztery miesiące do wyborów europarlamentarzystów dopiero zaczyna szykować listy kandydatów. Jedną z największych zagadek jest to, czy o mandat Parlamentu Europejskiego będzie walczył zmarginalizowany Grzegorz Schetyna. Jednemu z najpotężniejszych niegdyś ludzi w PO dziś została jedna funkcja - szefa sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Czy Grzegorz Schetyna wystartuje w eurowyborach? - Odpowiedź na to zna tylko, albo przede wszystkim, on sam. Nie wiem, czy będzie chciał. Czy ma gwarancje, że będzie na liście, jak się zgłosi? Czy ma gwarancje, że będzie miał pierwsze miejsce na liście? Nie ma takiej gwarancji - odpowiedział Jacek Protasiewicz.

Jacek Protasiewicz przypomniał, w "Poranku Radia TOK FM", że uprawnienia do wskazywania kandydatów mają lokalne struktury partii. Ale to Zarząd Krajowy PO będzie decydować ostatecznie o kształcie list. Decyzja zapadnie w połowie lutego. (...)

Źródło: tokfm.pl


bg Image