Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-3H46OztV7Ry28yv_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-3H46OztV7Ry28yv_180x130-0.png'
crop-3H46OztV7Ry28yv_180x130-0.png
– Jestem przekonany, że po tym czego prawie codziennie się dowiadujemy z mediów o kolejnych zaniedbaniach czy łamaniu prawa przez Antoniego Macierewicza, że ta komisja winna być jak najbardziej powołana – mówił w kontekście powołania komisji śledczej w sprawie działań Antoniego Macierewicza, Rafał Grupiński, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Polityk Platformy Obywatelskiej mówił, że w jego partii zdania są na razie podzielone ws. poparcia wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. zbadania działań Antoniego Macierewicza w czasie likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. – Nie było sondażu postaw. Ale uważam, że powinniśmy postąpić tak, jak oczekują od nas nasi wyborcy. Nie podejrzewamy, że chcą, byśmy byli dla Macierewicza łaskawi i by pozostał bezkarny – mówił Rafał Grupiński.

Rafał Grupiński nie zostawił także suchej nitki na propozycji Leszka Millera, by zawrzeć ponadpartyjne porozumienia z PO dla ratowania polskiej służby zdrowia. – Nie wpuszcza się lisa do kurnika. Leszek Miller i SLD są przyczyną dzisiejszych, prawdziwych kłopotów polskiej ochrony zdrowia, dlatego że zlikwidowali kasy chorych, które zaczynały bardzo dobrze funkcjonować. Zniszczyli coś, co przez parę lat funkcjonowało. Zbudowali nowy fundusz – NFZ. I spowodowali, że bardzo wiele spraw trzeba było zaczynać od nowa – wyliczał Rafał Grupiński. I dodał: – I to jest sytuacja, w której nie należy kogoś takiego jak Leszek Miller pytać o zdanie. Bo usłyszymy wyłącznie jedno: dopłacać, podnosić stawki, itp. Pensji Leszka Millera nie wystarczy na to wszystko, a w tego rodzaju radach nigdy nie ma pomysłu, skąd na to wziąć pieniądze.

Polityk zapewnił, że nie martwi się o swoje stanowisko i przekonywał, że ma dobre relacje z premierem Donaldem Tuskiem. Jego zdaniem Grzegorz Schetyna nie jest zainteresowany startem w wyborach do Europarlamentu, ponieważ ma wiele do zrobienia w polskiej polityce. – Trzeba pamiętać, że zdarzają się lepsze i gorsze momenty, ale to nie oznacza, że kiedyś nie wróci osoby dobra passa – stwierdził, odpowiadając na pytania o „wycinanie ludzi Schetyny w Platformie”.

Źródło: tvp.info


bg Image