Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-17ncj51gYGfG8fI_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-17ncj51gYGfG8fI_180x130-0.png'
crop-17ncj51gYGfG8fI_180x130-0.png
Słyszę od pana premiera, że chce zostać w polityce polskiej, ale służba nie drużba. Polityka jest służbą, idzie się tam gdzie się jest najbardziej potrzebnym – tak w rozmowie z TVP Info Róża Thun komentowała słowa Jacka Protasiewicza, który stwierdził, że w 2014 roku Donald Tusk może być szefem Komisji Europejskiej.

Pytanie, czy Donald Tusk będzie chciał w dalszym ciągu być premierem w Polsce. Bardzo wielu polityków europejskich chciałoby go namówić, żeby kandydował na polityka europejskiego – mówiła w TVP Info Róża Thun.

Jacek Protasiewicz na pewno mówi to bardzo poważnie. Donald Tusk ponosi odpowiedzialność za Polskę, ale będąc premierem Polski, jest również jednym z najważniejszych polityków europejskich. Jak słyszę o tych naciskach, o oczekiwaniach UE, to wiem, że jest to niezwykle trudna decyzja dla premiera Tuska – wyjaśniała eurodeputowana.

I dodaje, że nie wie, jak postąpi Donald Tusk. – Nie wiem, jaką decyzję podejmie. Słyszę od pana premiera, że chce zostać w polityce polskiej i że nie chce być szefem Komisji Europejskiej, ale służba nie drużba. Polityka jest służbą, idzie się tam gdzie się jest najbardziej potrzebnym. To nie jest dla premiera Tuska straszna kariera zostać szefem KE. On ogromną karierę robi będąc bardzo dobrym premierem Polski – mówiła.

Źródło: tvp.info


bg Image