Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-q2Oq7Jz4HY1fvEu_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-q2Oq7Jz4HY1fvEu_180x130-0.png'
crop-q2Oq7Jz4HY1fvEu_180x130-0.png
Uważam, że elektorat PO oczekuje, abyśmy zagłosowali za i aby taka komisja powstała – mówił przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna pytany o powołanie komisji śledczej ws. działań Antoniego Macierewicza jako wiceszefa MON i szefa SKW.

Według Grzegorza Schetyny decyzja premiera o nierekomendowaniu komisji śledczej podyktowana jest obawami o bezpieczeństwo państwa i ryzykiem ujawnienia tajemnic. – Premier może oceniać konsekwencje komisji śledczej i upublicznienia tego, co będzie tam mówił Antoni Macierewicz – powiedział Grzegorz Schetyna.

Jednak według Grzegorza Schetyny stanowisko premiera nie determinuje decyzji klubu PO. – Premier wyraźnie mówi, że to jest jego zdanie i klub będzie decydował. Nie przesądzałbym, jaką decyzję podejmie. Będziemy o tym rozmawiać – powiedział Grzegorz Schetyna. – Nie wyobrażam sobie, aby w tym przypadku obowiązywała dyscyplina. Każdy ma swoją ocenę sytuacji i zostawiłbym to sumieniom posłów – mówił Grzegorz Schetyna.

– Dzisiaj mamy do wyboru dwie drogi. Albo klasyczna komisja śledcza. Albo komisja ds. służb, która ma uprawnienia komisji śledczej. I o tym będzie decydował polski parlament – wyjaśnił.

Kolejny raz podtrzymał swoje stanowisko w sprawie komisji śledczej ws. działań Antoniego Macierewicza. – Ja będę za powołaniem komisji. Uważam, że jest ważna. Będziemy rozmawiać, analizować bilans zysków i strat. Uważam, że elektorat PO oczekuje, abyśmy zagłosowali za i aby taka komisja powstała. To powinna być realizacja tego o czym mówimy od miesięcy – powiedział w TVP Info gość poranka Grzegorz Schetyna.

Źródło: tvp.info


bg Image