Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-77iOumHWhN7A63b_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-77iOumHWhN7A63b_180x130-0.png'
crop-77iOumHWhN7A63b_180x130-0.png
Rozpętywanie wokół Trynkiewicza histerii, puszczenie nagrań ludzi, którzy z nim siedzieli, robienie atmosfery linczu przez niektóre media, jest absurdem - powiedział poseł Stefan Niesiołowski.

W opinii Stefana Niesiołowskiego, politycy nie powinni wywierać presji ws. Trynkiewicza. - Decyzja jest po stronie sądu - zaznaczył poseł PO, przypominając, że sąd nie zgodził się na tymczasowe umieszczenie Trynkiewicza w ośrodku w Gostyninie, co oznacza, że 11 lutego wyjdzie on na wolność i będzie pod nadzorem policji.

Rozpętywanie wokół tego histerii, puszczenie nagrań ludzi, którzy z nim siedzieli, robienie atmosfery linczu przez niektóre media, jest absurdem - stwierdził Stefan Niesiołowski.

Dopytywany, czy presję na sąd wywiera Włodzimierz Cimoszewicz, który w "Kropce nad i" krytykował ustawę o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, stwarzającymi zagrożenie życia (na jej podstawie sąd ma zdecydować, czy izolować Trynkiewicza), odpowiedział, że tak.

Jeśli polityk w pewnym sensie mówi, co ma robić sąd, to jest to presja - ocenił Stefan Niesiołowski.

Poseł skrytykował też byłego ministra Jarosława Gowina, który stwierdził, że wyjście Trynkiewicza na wolność to blamaż państwa polskiego.

To jest przede wszystkim blamaż Jarosława Gowina. Jest jednym z tych nielicznych (polityków - red.) w Polsce, którzy na trumnach dzieci (...) chcą wyjść z politycznego niebytu. Ale to się nie uda, bo z tego politycznego niebytu już nie wyjdzie - stwierdził Stefan Niesiołowski.

Dodał, że Gowin "gra na trumnach" m.in. dlatego, że w związku ze sprawą Trynkiewicza atakuje innych polityków, w tym premiera Donalda Tuska, co, jak się wyraził Niesiołowski, jest niesmaczne.

Stefan Niesiołowski powiedział, że nie ma wątpliwości, iż policja poradzi sobie z Trynkiewiczem, kiedy wyjdzie na wolność. - Histerią jest obawianie się, że jedynej rzeczy jakiej chce Trynkiewicz, to kogoś zamordować, a na to nie wygląda - stwierdził. 

Dodał, że od tego jest nadzór policyjny, aby powstrzymać ewentualnie Trynkiewicza od popełnienia zbrodni. (...)

Źródło: tvn24.pl


bg Image