Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-4pmt5C8S1s9BTB7_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-4pmt5C8S1s9BTB7_180x130-0.png'
crop-4pmt5C8S1s9BTB7_180x130-0.png
Błąd został zrobiony 25 lat temu, kiedy w momencie strajków i protestów w więzieniach nie zachowano kary dożywotniego więzienia, znosząc karę śmierci. Zabrakło wyobraźni – mówił poseł Marcin Święcicki.

Dzisiaj sąd w Rzeszowie zadecyduje, czy pedofil-morderca Mariusz Trynkiewicz, który jutro skończy odbywanie kary 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców, zostanie skierowany na przymusowe leczenie w zamkniętym ośrodku terapeutycznym w Gostyninie. Zdaniem  Marcina Święcickiego tzw. ustawa o bestiach, pozwalająca izolować przestępców, którzy po opuszczeniu więzienia mogą stanowić zagrożenie, nie jest bublem prawniczym, choć rzeczywiście została uchwalona zbyt późno.

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. – Gdyby doszło do uznania tej ustawy za niekonstytucyjną, będziemy musieli wynaleźć jakiś sposób nadzoru nad takimi osobami, zgodny z prawami człowieka. Oczywiście można było przewidzieć pewne rzeczy i zrobić to wcześniej. Są pewne opóźnienia, ale nie trzeba straszyć ludzi, bo mamy dostatecznie dużo służb, które potrafią kogoś skutecznie przypilnować na wolności – mówił Marcin Święcicki.

Poseł uważa także, że sprawa ewentualnego objęcia funkcji przewodniczącego Komisji Europejskiej przez premiera Donalda Tuska nie jest sprawą zamkniętą. – Nie jest wykluczone, że obejmie tę funkcję. Miałby szansę, gdyby był takim kandydatem kompromisowym – dodał.

Źródło: tvp.info

Foto: PAP


bg Image