Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-qd3YV8xhRSqG3G8_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-qd3YV8xhRSqG3G8_180x130-0.png'
crop-qd3YV8xhRSqG3G8_180x130-0.png
Znaleziono materiały, które mogą obciążyć Mariusza T. Dyski z monitoringu celi są zabezpieczone. Czy była to prowokacja, czy Mariusz T. gromadził taki materiał, to rozstrzygnie prokurator – mówił w programie „Polityka przy kawie” w TVP1 minister sprawiedliwości Marek Biernacki.

Cela jest monitorowana, chcę na to zwrócić uwagę przy tej frontalnej interpretacji o prowokacji. Dyski z monitoringu każdego wejścia do celi są zabezpieczone, każde wyjście z celi jest rejestrowane. Czy była to prowokacja, czy pan Mariusz T. miał taki materiał, to rozstrzygnie prokurator – mówił minister Biernacki.

Tak jak nie można wykluczyć, że więźniowie oskarżeni w sprawie Olewnika nie popełnili samobójstwa, tak tutaj też nie można wykluczyć prowokacji, ale tylko w takim znaczeniu, gdy mamy wiedzę medialną. Podkreślam, że wszystko można zweryfikować i prokurator to zweryfikuje – dodał Marek Biernacki.

Wiem, że znaleziono materiały, które obciążają Mariusza T. Szczegółowej wiedzy na ten temat nie mam, wiedzę ma prokurator. Ja mam wiedzę formalną, że znaleziono materiały podczas przeszukania, które odbyło się w sobotę w obecności Mariusza T., potem odbyło się kolejne przeszukanie w poniedziałek podczas jego nieobecności, bo znajdował się w sądzie. Znaleziono kolejne materiały, które go obciążyły – stwierdził minister sprawiedliwości.

Źródło: tvp.info


bg Image