Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-MwmH9G62KJ1Q171_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-MwmH9G62KJ1Q171_180x130-0.png'
crop-MwmH9G62KJ1Q171_180x130-0.png
Zawsze, gdy była mowa o debacie między liderami, w efekcie nie dochodziło do niej. Prezes Kaczyński szukał mnóstwa argumentów, by do niej nie doszło – mówi rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Czy premier przyjmie zaproszenie na debatę PiS o zdrowiu? Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniła w Trójce, że Donald Tusk może wziąć udział w debacie - pod warunkiem, że nie będzie na niej specjalistów, a tylko liderzy partii: on i Jarosław Kaczyński. Wyraziła jednak wątpliwość, czy szef PiS naprawdę dąży do takiego spotkania. - Zawsze, gdy była mowa o debacie między liderami, w efekcie nie dochodziło do niej. Prezes Kaczyński szukał mnóstwa argumentów, by do niej nie doszło - mówiła.

Rzeczniczka rządu powiedziała, że skoro prezes PiS przedstawił swoje pomysły dla Polski, zapewnia, że może znaleźć w polskim budżecie dodatkowe środki, zaczął składać obietnice - to powinien powiedzieć, w jaki sposób chce to osiągnąć. Stąd zaproszenie premiera do debaty. Według gościa Trójki, Kaczyński powinien w takiej rozmowie bronić swojego programu, o ile go przygotował.

W debacie chcą wziąć udział również Leszek Miller i Zbigniew Ziobro. W ocenie rzeczniczki, tego rodzaju spotkania będą, gdy rozpocznie się kampania wyborcza.

W marcu minister Bartosz Arłukowicz ma przedstawić plan, jak skrócić kolejki i rozwiązać niektóre inne problemy w służbie zdrowia. Małgorzata Kidawa-Błońska ma nadzieję, że ten termin zostanie dotrzymany. Powiedziała, że premier i minister są przez cały czas w kontakcie. W jej opinii zadanie ministra Bartosza Arłukowicza jest możliwe do wykonania. Zaznaczyła, że plan zakłada uporządkowanie list kolejkowych.

Kiedy rząd przyjmie i skieruje do Sejmu ustawę o in vitro? Rzeczniczka rządu powiedziała, że założenia zostały przyjęte na komitecie stałym rady ministrów w zeszłym tygodniu. Posłanka ocenia, że w ustawie nie ma kontrowersyjnych punktów. - To będzie projekt ochrony zarodków, zakazu handlowania i eksperymentów. Z tym zgadzają się wszyscy parlamentarzyści. Nie mówimy, czy chcemy in vitro, czy nie - powiedziała.

Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o to, kiedy rząd ratyfikuje konwencję o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, powiedziała, że pełnomocniczka rządu poinformowała ją, iż prace są niemal zamknięte. Wkrótce rząd może przekazać ją do parlamentu. - Są ekspertyzy, że jest zgodna z konstytucją - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Rzeczniczka rządu powiedziała, że igrzyska w Polsce i na Słowacji są dobrym pomysłem na promocję obu krajów. Powiedziała, że można przygotować olimpiadę w sposób racjonalny i infrastruktura jest potem wykorzystana.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image