Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-gL48B20z1zv3jm9_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-gL48B20z1zv3jm9_180x130-0.png'
crop-gL48B20z1zv3jm9_180x130-0.png
– Putin już nie jest osobą, która może powiedzieć: pracuję na rzecz pokoju, on jest agresorem. Putin uświadomił sobie, że Ukrainę, jako całość stracił. Uruchamia plan „b” i to nie jest Krym. Prawdopodobnie tym planem „b” jest wschód Ukrainy – mówił w TVP Info Andrzej Halicki z Komisji Spraw Zagranicznych.

– Ta wojna psychologiczna będzie trwać. Ma ona charakter gróźb realnych. Tego nie wolno lekceważyć, dlatego dziś Rada Północnoatlantycka zadecyduje o takim przygotowaniu czy takiej reakcji, która również i nam gwarantuje pełne bezpieczeństwo – mówił Andrzej Halicki komentując napiętą sytuację na Krymie. Stwierdził też, że prezydent Putin nie jest tak naprawdę wspierany przez żadne państwo.

– Nie ma takiego państwa na świecie, Putin jest osamotniony, które by nie uznało wszystkich opinii, które mówią o pogwałceniu nie tylko konwencji, ale i umów bilateralnych rosyjsko-ukraińskich, określających zasady stacjonowania wojsk na Krymie. Wszystkie traktaty zostały naruszone. Nawet Białoruś nie zareagowała w tym wypadku – wyjaśniał poseł.

– Rosja bardzo dużo straci wizerunkowo, ale i gospodarczo. Myślę, że Putin przeholował, ale to nie jest koniec tej retoryki. Stawia warunki, będzie stawiał kolejne. Jeżeli Rosja gwałci prawo międzynarodowe, to powinny być sankcje. Nie chciałbym wprowadzać szybkiego i ostrego reagowania. Powinniśmy reagować adekwatnie, będąc przygotowanym i bezpiecznym – podkreślił.

Jego zdaniem Putin tak naprawdę stracił Ukrainę.  – Społeczeństwo rosyjskie nie chce wojny. Maska z Putina spadła. On już nie jest osobą, która może powiedzieć pracuję na rzecz pokoju, on jest agresorem. Putin uświadomił sobie, że Ukrainę, jako całość stracił. Uruchamia plan „b” i to nie jest Krym. Prawdopodobnie tym planem „b” jest wschód Ukrainy. Jeżeli tak jest, to oczywiście ten plan też nie powinien się udać. Współpraca z rządem ukraińskim i premierem Jaceniukiem jest wymogiem chwili – mówił .

– Nie jest prawdą, że Ukraina jest na drodze do destabilizacji. Ukraina jest na początku drogi do transformacji – dodał.

Źródło: tvp.info


bg Image