Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-Z5Wnp2N6qD1ON4N_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-Z5Wnp2N6qD1ON4N_180x130-0.png'
crop-Z5Wnp2N6qD1ON4N_180x130-0.png
Wszyscy zadają sobie pytanie, co dalej, czy Rosja zatrzyma się na Krymie, czy też to co się dzieje w miastach na południowo-wschodniej Ukrainie będzie miało swój dalszy ciąg – mówił w "Salonie Politycznym Trójki" Paweł Graś.

Listę lubelską PO otworzy były spin-doktor PiS Michał Kamiński. Paweł Graś mówił w Trójce, że Michał Kamiński zna dobrze zasady pracy kampanijnej i sztabowej w PiS i ta wiedza zostanie wykorzystana w walce przedwyborczej. Jego zdaniem, tego właśnie boją się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Paweł Graś zapewniał, że Michał Kamiński nie będzie ”faktycznym” szefem sztabu, bo tę funkcję pełni Tadeusz Zwiefka.

Pytany o to, czy Kamiński pomagał Platformie podczas kampanii w 2011 roku, Paweł Graś nie zaprzeczył. - Już wtedy miał kontakt z Jackiem Protasiewiczem, który był zaangażowany w tę kampanię. Być może było tak, że z jakichś rad czy pomysłów korzystał. Myślę, że w tej kampanii będzie podobnie  - powiedział Paweł Graś.

Jarosław Kaczyński stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że PO jest ”formacją wielkiej pomyłki” – chodzi o stosunek do prezydenta Rosji Władimira Putina. Paweł Graś tłumaczył w ”Salonie politycznym Trójki”, że nie popełniono błędów, a Polska stała się w Europie ekspertem do spraw wschodu, z jej zdaniem liczą się europejscy liderzy. Dodał, że wypowiedź szefa PiS traktuje jako zapowiedź ”kruchego pokoju” między rządzącymi i opozycją, w związku z sytuacją na Ukrainie.

Agresja Rosji na Ukrainie

Czy sankcje powstrzymają marsz Rosji na Ukrainie? - Wszyscy zadają sobie pytanie, co dalej, czy Rosja zatrzyma się na Krymie, czy też to co się dzieje w miastach na południowo-wschodniej Ukrainie będzie miało swój dalszy ciąg – mówił Paweł Graś.

Według gościa Trójki, Zachód ma do wyboru dwie drogi: pierwsza to postępujące sankcje, a druga to akcja militarna. – Wszyscy są zgodni, że ani Europa, ani NATO do wojny z Rosją o Krym czy wschodnią Ukrainę nie są gotowe. Trzeba więc wykorzystać wszystkie możliwość – powiedział Paweł Graś. Dopytywany, czy chodzi o gotowość ”doktrynalną i mentalną” a nie militarną, odpowiedział, że tak, dodając, że Ukraina nie jest członkiem NATO.

Paweł Graś dodał, że sankcje są ważne, ale kluczem jest uruchomienie przez Zachód środków, które wzmocnią państwo ukraińskie.

Źródło: polskieradio.pl

 


bg Image