Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-o27I0yLsn8ZL2cg_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-o27I0yLsn8ZL2cg_180x130-0.png'
crop-o27I0yLsn8ZL2cg_180x130-0.png
Musimy postawić na nogi kolej. To dla mnie, zadanie osobiste i priorytetowe - Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Elżbieta Bieńkowska.

Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju Elżbieta Bieńkowska jest wśród trójki nominowanych do Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk. Słuchacze uzasadnili, że premier Elżbieta Bieńkowska przerwała obłudny język polityki. Nominowali panią także za rzetelność i profesjonalizm. Powiedziałabym, że została pani nominowana do nagrody za "Sorry, taki mamy klimat" - mówiła gospodyni "Poranka Radia TOK FM" Janina Paradowska. To ogromny zaszczyt, bo to fajne radio, którego słucha bardzo dużo fajnych ludzi. Dziękuję za nominację. Choć mnie nagrody trochę tremują - dziękowała wicepremier. I przyznała, że awantura, która wybuchła po jej słowach, wiele ją nauczyła. - Przepraszać nie miałam za co. Żałuję tylko słowa "sorry", bo ja tak nie mówię. Zobaczyłam, jak wyglądają nasze media... Po raz pierwszy w moim 50-letnim życiu zostałam zaatakowana jako kobieta. Po raz pierwszy traktowano mnie jak blondynkę. To dla mnie nowe doświadczenia.

Obietnica

Elżbieta Bieńkowska ma za sobą blisko cztery miesiące pracy na nowym stanowisku, zapoznawanie się z resortem infrastruktury oraz sporo decyzji personalnych. Między innymi zmiany w GDDKiA. Obiecuje kolejne. Musimy postawić na nogi kolej. To dla mnie, powiedziałabym, zadanie osobiste i priorytetowe. Mam nadzieję, że do tego doprowadzę - stwierdziła w TOK FM. Choć wie, że cierpliwość pasażerów może się kończyć. - Ten rok jest szczególnie ciężki dla pasażerów kolei. Bo trzeba wydać dwa razy więcej pieniędzy na inwestycje niż przed rokiem. Ale kolej to niejedyny problem wicepremier Elzbiety Bieńkowskiej. - Stawiamy na nogi Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Tak nie może działać firma państwowa: 9 tys. średnia pensja, 36-miesięczna odprawa dla pracowników. Pewnie skończy się sporymi zwolnieniami. O tym, czy Elżbieta Bieńkowska zdobędzie Nagrodę Radia TOK FM im. Anny Laszuk, dowiemy się 1 kwietnia. Pozostałymi kandydatami są prof. Monika Płatek i Krzysztof Olkowicz, dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Koszalinie.

Źródło: tokfm.pl, foto:PAP


bg Image