Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-RSeLpcUUHJl1p3o_180x130-0.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/crop-RSeLpcUUHJl1p3o_180x130-0.png'
crop-RSeLpcUUHJl1p3o_180x130-0.png
Rządzący muszą pokazać, że Ukraina jest krajem bezpiecznym – powiedział Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, Grzegorz Schetyna, który był „Gościem poranka” w TVP Info.
Grzegorz Schetyna pytany o to, czy na wchodzie Ukrainy może dojść do powtórki sytuacji z Krymu, odpowiedział: - Będzie próba destabilizacji. Widzieliśmy to już w Doniecku, Ługańsku, w nocy w Charkowie. Pytaniem jest czy władza państwa ukraińskiego jest w stanie zareagować i zagwarantować bezpieczeństwo wewnętrzne swoim obywatelom. Czy władza ukraińska będzie w stanie utrzymać mandat, który otrzymała w wolnych wyborach.

Ukraina musi pokazać, że jest bezpieczna

Zdaniem szefa Komisji Spraw Zagranicznych reakcja na wydarzenia w Charkowie była właściwa i jego zdaniem to jest droga do tego żeby: – Ukraina pokazał, że jest jednorodna, stabilnym krajem, że walczy o to żeby pokazać, że jest krajem bezpiecznym wewnętrznie i zewnętrznie – mówił Grzegorz Schetyna.

Kijów czy Kreml będzie decydował o Ukrainie

Tu będziemy mieli dwutorową politykę Kremla. Minister Siergiej Ławrow wyraźnie mówi, że Rosja nie jest zainteresowana żadną ingerencją na wchodzie Ukrainy – powiedział przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych. Z drugiej strony obywatele ukraińscy pochodzenia rosyjskiego, czy mówiąc wprost Rosjanie, którzy tam mieszkają, organizują demonstracje, wywieszają rosyjskie flagi, zajmują budynki. Będziemy świadkami takich sytuacji. To państwo Ukraińskie musi się bronić, bo to jest świadectwo tego czy to państwo jest sprawne. Uważam, że jest to wielki sprawdzian dla Ukrainy – dodał polityk.

Żródło: tvp.info

bg Image