szczerba1.png

"Przyjazna szkoła, darmowy bilet dla dzieci, Polska bez smogu, pomoc seniorom, rozwój infrastruktury i zakończenie dwuwładzy w województwach. Sześciopak to odpowiedź na potrzeby samorządu" –  mówił o propozycjach programowych Koalicji Obywatelskiej poseł Michał Szczerba.

W sobotę w Warszawie odbyła się pierwsza wspólna konwencja wyborcza Platformy i Nowoczesnej, która zainaugurowała kampanię Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Podczas zjazdu zaprezentowano hasła wyborcze Koalicji: "Polska ma przyszłość" oraz "Wszystko w twoich rękach".

- Zaprezentowaliśmy fantastyczny program. "Sześciopak" to odpowiedź na potrzeby samorządu. Program wynika przede wszystkim z konsultacji z mieszkańcami. Uwzględnia kwestie ważne z punktu widzenie społeczeństwa, w tym równość szans, troskę o osoby wykluczone, seniorów, osoby z niepełnosprawnościami. To pokazuję, że Koalicja Obywatelska ma wrażliwość społeczną. To nie mają być wizualizacje, gigantomania, tylko realne odpowiedzi na potrzeby mieszkańców. To mieszkańcy mają prawo do miasta – podkreślał poseł Szczerba.

Michał Szczerba odniósł się także do przedstawionej przez Patryka Jakiego koncepcji stworzenia 19. dzielnicy w Warszawie wzdłuż Wisły. - Tego typu projekty przypominają Kazachstan, Astanę, gdzie autorytarni przywódcy nagle mają jakąś wizję. Chciałbym przypomnieć, że Warszawa już ma taką dzielnicę. To Wisła i bulwary, które zmieniły lewostronną część miasta i przybliżyły ją do rzeki – zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image