swiecicki.png

"W 2008 roku, za naszych rządów, wprowadzono ustawę o termoizolacji. Cały czas program zmniejszenia kosztów, ilości spalanego węgla czy gazu jest realizowany. Jeśli chodzi o budowę chodników, to istnieje fundusz sołecki, który ustanowiły PO i PSL. Z tego funduszu w wielu gminach i wsiach buduje się chodniki" - mówił poseł Marcin Święcicki o propozycjach przedstawionych przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki mówił w trakcie konwencji samorządowej Zjednoczonej Prawicy o ofercie, z jaką kandydaci koalicji będą walczyć o władzę w samorządach. - Premier powtarza program "schetynówek” – mówił w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" poseł Marcin Święcicki.

Premier podkreślił, że we wrześniu ma ruszyć program termomodernizacji "ciepły dom". W ciągu 10 lat na termomodernizację domów ma pójść 100 mld złotych. - Termoizolacja jest robiona od lat 90-tych – mówił Marcin Święcicki. - W 2008 roku, za naszych rządów, wprowadzono ustawę o termoizolacji. Cały czas program zmniejszenia kosztów, ilości spalanego węgla czy gazu jest realizowane – dodał.

W ramach programu Nowoczesna Gmina, ma być finansowana budowa chodników do szkół, wsparcie mają otrzymać gminy, które będą inwestować w rozwój transportu publicznego, ma być realizowany program modernizacji lokalnych dworców. – Jeśli chodzi o budowę chodników to istnieje fundusz sołecki, który ustanowiły PO i PSL. Z tego funduszu w wielu gminach i wsiach buduje się chodniki – mówił Marcin Święcicki.

Co najmniej 500 mln złotych w ciągu dwóch najbliższych lat rząd będzie chciał przeznaczyć na program Dobra okolica i budowę w gminach infrastruktury sportowej, ale też 3000 ogólnodostępnych obiektów takich jak tematyczne place zabaw czy siłownie sportowe. - Nikt nie zauważył, że wybudowano 2600 Orlików, w 2/3 gmin powstało po jednym, a nawet po kilka boisk – mówił poseł Marcin Święcicki. - Punkty zabaw dla dzieci w wielu gminach są realizowane, powstały baseny, aquaparki, a premier zapowiada budowę obiektów sportowych - dodał gość Polskiego Radia 24.

Źródło: polskieradio.pl


bg Image