hubner1.png

"Na pewno będzie instrument, który pozwoli KE powiązać dostęp do budżetu europejskiego ze stanem funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Bo dla korzystania z budżetu bardzo ważne jest, by były przestrzegane wszelkie prawa, by była możliwość odwołań, by ktoś pilnował, czy nie ma korupcji" - powiedziała w "Poranku Radia TOK FM" europosłanka Danuta Hübner.

"Myślę że Komisja Europejska rozpocznie dialog, czyli to, czego dotąd specjalnie polski rząd nie lubił. I jeśli nie będzie rozwiązania na etapie dialogu, to będzie zawieszenie wypłat. A jeśli nawet po zawieszeniu i dalszym dialogu okaże się, że państwo członkowskie nie reaguje, to nastąpi moim zdaniem tzw. korekta netto, czyli środki zostaną zabrane" - podkreśliła.

Danuta Hübner wskazała również, że karanie Polski za niepraworządne posunięcia PiS może dotyczyć nie tylko pieniędzy na politykę spójności, ale też "polityki rolnej w pewnym jej obszarze i instrumentów bezpośredni zarządzanych przez Brukselę". "Ta korekta może być bolesna. Nie przypuszczam, żeby tym razem to się rozmyło" - dodała.

Źródło:  tokfm.pl


bg Image