halicki9.png

"PiS jest partią mającą większość, chroni własnych ludzi: senatora Koguta, posła Tarczyńskiego. Gdyby PiS chciał zdjąć immunitet senatorowi Kogutowi to by to zrobił. Tymczasem stosowane są podwójne standardy. Chciałbym żeby w Polsce były stosowane równe zasady prawa wobec wszystkich. Nie powinno być tak, że swoi są chronieni a opozycje się ściga" - powiedział w programie "Kwadrans Polityczny TVP1" wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki.

Polityk podkreślił, że "PiS szuka igrzysk i nakręca je poprzez oskarżenia". "Następnie dzięki politycznemu nadzorowi nad sądami i prokuraturą, sprawy kontynuowane lub zamiatane podlegają partyjnej decyzji" - dodał.

Andrzej Halicki odnosząc się do zbliżających się wyborów samorządowych wskazał, że "jest problem ordynacji wyborczej, jest problem organizacji wyborów". "Nie chodzi tylko o to żeby byli kandydaci, ważne jest też to żeby był dostęp do pełnej informacji o co się spieramy. A spieramy się o demokrację, o ustrój Polski i jej przyszłość. Albo Polska będzie oparta na samorządzie albo będzie scentralizowana. O to toczy się spór. Natomiast ordynacja którą zafundowano, to zaproszenie do manipulacji. Uważam że tych wyborów trzeba będzie przypilnować, by mieć pewność że będą one transparentne" - mówił polityk.


bg Image