trzskowski3.png

Głównym tematem rozmowy w radiu "TOK FM" z kandydatem na prezydenta stolicy były wybory samorządowe i koalicja Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną. – Porozumienie będzie przede wszystkim programowe. Jesteśmy zgodni co do tego, że należy oddać większą władzę w ręce samorządów. Chcemy, żeby więcej pieniędzy z podatków zostawało w samorządach. W ten sposób mieszkańcy będą mieli większy wpływ na decyzje, które ich dotyczą – mówił Rafał Trzaskowski.

Dodał, że jest przeciwny wkraczaniu wojewody w kompetencje gminy, jak ma to miejsce ostatnio w Warszawie. – Najpierw z pogwałceniem prawa został przejęty plac Piłsudskiego, potem na kolanie próbowano podzielić te działki, a na końcu okazało się, że nie chodzi o organizowanie świąt państwowych, tylko o postawienie pomników. Pojawiają się plotki, że PiS chce przejmować kolejne place. Tak właśnie władza centralna odbiera kompetencje samorządom – mówił.

Poseł Rafał Trzaskowski zaznaczył, że w wyborach samorządowych zależy mu na porozumieniu z lewicą. – Wiem, że lewica jest podzielona. Życzyłbym sobie, aby jak najwięcej jej odcieni mogło się z nami porozumieć. Myślę, że przyjdzie taki czas, że usiądziemy do stołu i wypracujemy porozumienie. Jeśli pójdziemy do wyborów osobno, będzie trudno o sukces – stwierdził.

Zadeklarował też, że w kwietniu lub maju przedstawi zarys programu, który potem będzie chciał konsultować z mieszkańcami.

źródło: wyborcza.pl


bg Image