halicki9.png

"To jest ten moment kiedy trzeba odłożyć na bok wojny polsko-polskie i o racji stanu debatować wspólnie. Wizerunek Polski mamy wspólny, a bezpieczeństwo naszego kraju jest priorytetem" - powiedział w "Kwadransie Politycznym" wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki. dodał, że "nowelizację ustawy o IPN można było przeprowadzić spokojniej".

Polityk pytany o pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na Placu Piłsudskiego wskazał, że "czas zamknąć traumę po katastrofie smoleńskiej; pomnik smoleński powinien być akceptowany przez społeczeństwo". "Budowa pomnika, to jest kolejny spór, który ma nas podzielić i wzbudzać złe emocje. Ten proces budowy  powinien być wspólny po to, żeby mógł łączyć, a nie dzielić" - mówił.

Andrzej Halicki był również pytany o zbliżające się wybory samorządowe.

"Będziemy mieli wspólne listy z Nowoczesną podczas wyborów samorządowych, ale mam nadzieję, że ta koalicja będzie dużo szersza. Nie chcemy polski scentralizowanej, ale opartej na samorządach, małych ojczyznach, również  w oparciu o środki europejskie" - zaznaczył wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.


bg Image