szczerba.png

"Teren został nielegalnie zajęty przez wojewodę jako teren zamknięty, istotny z punktu widzenia obronności i bezpieczeństwa państwa. Są co do tego liczne wątpliwości. Trzy lata temu Rada Miasta wskazała lokalizację pomnika, niedaleko ul. Trębackiej i ul. Focha. To bardzo ładne miejsce, które zostanie całkowicie przekształcone po likwidacji zajezdni autobusowej, w bliskiej odległości od Krakowskiego Przedmieścia, placu Piłsudskiego. Uważam, że to bardzo godne miejsce" - powiedział w 'Polskim Radiu 24" poseł Michał Szczerba odnosząc się do planów PiS dotyczących budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Placu Piłsudskiego.

"Pomniki stawia się tam, gdzie jest wydana decyzja lokalizacyjna i pozwolenie na budowę. Przed tym działaniem powinna być jednak przede wszystkim podjęta uchwała Rady Miasta. To samorząd warszawski jest gospodarzem placów miejskich" - dodał polityk.

Polityk odniósł się również o nowelizacji ustawy o IPN.

"Ustawa o nowelizacji IPN to bubel prawny. Trudno bronić tych zapisów. Powstały one na kolanie w ministerstwie sprawiedliwości. W IPN-ie powinni pracować historycy, a nie politycy" - wskazał Michał Szczerba.

Źródło:  polskieradio.pl

 


bg Image