schetyna2.png

"Odwołanie Macierewicza to początek wojny domowej w PiS. Jak czytam komentarze prawicowych publicystów, to nie ma tam miodu i miłości. Odwołanie Macierewicza to szokująca informacja. Jest pytanie, co dalej z nim. Nie sądzę, by chciał zrezygnować z MON. Jest scenariusz, że jest porozumienie z Kaczyńskim i Macierewicz zostaje marszałkiem Sejmu albo jest układ wojenny i Macierewicz został wypchnięty z MON" - powiedział w programie "Gość Radia ZET" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący podkreślił, że "opozycja nie jest po to, by bić w rząd. Jest po to, by egzekwować, oczekiwać i rozliczać. Opozycja totalna była wtedy, kiedy walczyliśmy ze złym rządem, który był prowadzony przez Kaczyńskiego z tylnego siedzenia. Dziś jako opozycja musimy rozliczać rząd z obietnic i aktywności. Nad pozbyciem się Macierewicza pracował prezydent Duda, a nie Morawiecki, który jeszcze kilka dni temu chwalił jego osiągnięcia. Duda – zajmował się ministrem Macierewiczem blisko 2 lata i z sukcesem, bo go utrącił".

"Będziemy pytać Morawieckiego co dalej w Europie, co z nową perspektywą finansową. Co zostało załatwione, jakie są oczekiwania polskiego rządu. O każde euro z europejskiego funduszu trzeba walczyć, ja też będę walczył. Przedstawimy program i plan aktywności europejskiej. W tej kwestii nie ma lepszego antidotum w trudnych czasach, niż współpraca rządu i opozycji. Rząd i eurodeputowani nie zajmują się tym w Brukseli to będziemy to robić jako Platforma Obywatelska. Jeżeli rząd zmieni funkcjonowanie, to z oczywistych powodów może także zmienić się rola i aktywność opozycji" - zapowiedział Przewodniczący Schetyna.

"Rząd premiera Morawieckiego dziele na 2 części, ludzie, którzy przyszli do konkretnych ministerstw, mają rozwiązywać konkretne problemy. To technokraci, którzy zajmują się pracą. Druga – najtwardszy zakon Nowogrodzkiej, który ma pilnować. Myślałem, że Brudziński będzie zajmował się wyborami samorządowymi i będzie prowadził kampanię. Okazuje się, że będzie się tym zajmował, jako szef MSWiA. To on będzie wskazywał komisarzy prowadzących te wybory" - powiedział Grzegorz Schetyna.

Cała rozmowa na radiozet.pl


bg Image