trzskowski3.png

"Zniknęli ci najgorsi szkodnicy polskiej polityki. Należy się z tego cieszyć. Zobaczymy na ile zmieni się sama polityka rządu. Zobaczymy, czy dalej wszystkie decyzje będzie podejmował Jarosław Kaczyński. Poczekajmy. Trudno, żeby ktoś się martwił, że z rządu odszedł Macierewicz czy Szyszko. Bo ja sobie naprawdę nie jestem w stanie wyobrazić, żeby byli gorsi ministrowie niż ci dwaj panowie. Trudno się dziwić, że jeżeli komuś zależy na służbie zdrowia i na tym, żeby sytuacja wyglądała lepiej, że osoba, która była tak w sobie zakochana jak minister Radziwiłł odszedł, i powołany został nowy pan profesor, który wygląda człowieka, który jest człowiekiem dialogu" - podsumował w "Porannej rozmowie RMF FM" rekonstrukcję rządu poseł Rafał Trzaskowski.

Poseł Trzaskowski wskazał, że "jeżeli sam prezes Kaczyński poszedł po rozum do głowy i tych największych szkodników postanowił wymienić, jest to takie klasyczne abecadło polityczne. Jarosław Kaczyński jest wytrawnym politykiem. Najpierw puścił +team demolka+, który zniszczył to, co trzeba było zniszczyć, łącznie z podeptaniem polskiej konstytucji. A w tej chwili wprowadza ludzi dużo bardziej stonowanych. Teraz zobaczmy, jaką oni będą prowadzili politykę. Na przykład profesor Czaputowicz, skądinąd ekspert i osoba, o której nie mogę nic złego powiedzieć, ale pytanie - czy on będzie miał jakikolwiek manewr niezależności do tego, żeby prowadzić sensowną politykę".

"Ja bym chciał, żeby na tym zyskali Polacy, żeby była absolutna zmiana polityki, żeby Prawo i Sprawiedliwość było skłonne, jeżeli ma tych odrobinę lepszych ludzi, albo nawet dużo lepszych ludzi, żeby było w stanie wycofać się z tych najbardziej kontrowersyjnych kroków, które łamią polską konstytucję, żeby było w stanie zreformować służbę zdrowia. Ja bym chciał, żeby ten rząd prowadził inną politykę, nie spodziewam się niestety mimo tych nowych twarzy, żeby ta polityka była inna, bo dalej wszystkie decyzję podejmuje Jarosław Kaczyński i wszystko będzie bazowało na jego uprzedzeniach" - wyrażał oczekiwanie Rafał Trzaskowski.

Cała rozmowa na rmf24.pl


bg Image