kidawa4.png

"Chodzi o to, żeby odbywały się wspólne prezydia klubów, żeby kluby wspólnie działały na szczeblu prezydium. Posłowie opozycji bardzo dobrze w Sejmie współpracują. Są zespoły, m.in. ten w którym Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz pracują, dotyczące wielu obszarów tak ważnych teraz. Współpracujemy przy ustawach razem, ale chyba przyszedł taki czas, że ta wymiana i ta współpraca" - powiedziała w programie "Rozmowa Polityczna RMF FM" wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska odnosząc się do apelu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny o wspólne prezydium klubów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

"Na pewno ta współpraca będzie i ja też rozumiem panią przewodniczącą Lubnauer. Od tygodnia jest szefową partii, musi sobie ułożyć funkcjonowanie partii, tak jak ona to sobie wyobraża, ale ta współpraca będzie" - dodała wicemarszałek Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska była również pytana o sondaże. "To nie jest tak, że trend można odrzucić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. To jest naprawdę bardzo długa i żmudna praca. Ja bym chciała, żeby znowu Polska była takim krajem przewidywalnym, krajem o którym z dumą będę mogła mówić na świecie i będą ludzie przyjeżdżać z całego świata mówić: Wow! Jakim jesteście wspaniałym krajem" - mówiła.

Źródło: rmf24.pl


bg Image