Ileszczyna.png

"Mateusz Morawiecki porównuje Polskę czasu kryzysu z polską koniunktury gospodarczej. Nie jest prawdą, że to 30 mld złotych jest uszczelnieniem. Część z tych pieniędzy bierze się z koniunktury gospodarczej. A teraz mamy zapaść inwestycyjną. Jest wysoka konsumpcja, więc i VAT-u jest więcej. Dodajmy jeszcze gierki budżetowe związane z przesunięciem zwrotu tego podatku" - mówiła o posunięciach PiS w sferze gospodarki w "Poranku Radia TOK FM" poseł Izabela Leszczyna.

Odnosząc się do wypowiedzi medialnych nowego premiera, poseł Leszczyna przypomniała, że "pakiet paliwowy był przygotowany przez Platformę Obywatelską. Mieliśmy jednak pól roku do wyborów, tego nie da się wprowadzić bez działania jak PiS. Bez lekceważenia vacatio legis, bez łamania Konstytucji".

"Mateusza Morawieckiego czeka trudne zadanie. On musi co innego mówić w UE, a co innego swojemu elektoratowi. Przecież on jest neofitą w PiS i musi robić wszystko, by przypodobać się np. Tadeuszowi Rydzykowi, nie będzie protestował przeciwko wycince Puszczy czy zmianom w SN. Sukces Morawieckiego jest fasadowy. Proszę sprawdzić na jakim poziomie są jego wielkie programy jak Polska Cyfrowa. Ich stopień realizacji to zaledwie kilka procent" - mówiła Izabela Leszczyna.

wł/TOK FM

 


bg Image