trzaskowski2.png

"Nie będę wzywał pana Waltza, żeby oddawał pieniądze. Jak się potwierdzą wszystkie te fakty, to tak powinno być. Z tego, co słyszałem wczoraj, myślę, że jest taka gotowość. Sprawa jest naprawdę bulwersująca. To jest jeden wielki skandal, i tyle. Sprawa musi zostać wyjaśniona" - powiedział w "Porannej rozmowie RMF FM" poseł Rafał Trzaskowski.

Odnosząc się do działań ratusza w kwestii reprywatyzacji, kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Warszawy wskazał, że "trzeba było reagować dużo wcześniej, dużo bardziej stanowczo. Pani prezydent przyjęła tego typu sposób rozumowania, że skoro byli urzędnicy, którzy byli zatrudniani wcześniej, w większości też przez poprzednią ekipę, w związku z tym wierzyła, ze oni są sprawdzeni, że oni są uczciwi, no i się na tym srogo zawiodła".

"Uważam, że sprawa jest absolutnie nie w porządku, że to jest jeden wielki skandal, że decyzje były zbyt późne. Uważam, że ta odpowiedzialność polityczna, że pani prezydent nie startuje, jest absolutna, bo rzeczywiście pani prezydent powiedziała po tej aferze, że nie będzie startowała na prezydenta Warszawy, i tyle" - dodał poseł Trzaskowski.

Cała rozmowa na rmf24.pl


bg Image