kopacz4.png

"PiS nie robi niczego dla Polaków, tylko robi wszystko dla siebie. Ci, którzy są dzisiaj w opozycji są najczęściej oceniani, a to rządzący powinni być oceniani. Zachęcam, żeby przyjrzeć się wszystkim politycznym nieuczciwościom, które dzisiaj stosują i opowiadają ludziom. Mieliśmy być zdrowi, szczęśliwi i bogaci, kolejki do lekarzy miały się skrócić a wydłużyły się, leki miały być za darmo dla osób które skończyły 75 lat, za większość muszą płacić. TK miał przyspieszyć i załatwiać sprawy błyskawicznie, okazuje się, że sprawy zalegają" - powiedział w programie "Onet Rano" I wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz.

"Dzisiaj ci, którzy rządzą, to są ludzie, którzy w sposób czytelny ale cyniczny niszczą trójpodział władzy, praworządność oraz naszą wolność. Nie ma nic gorszego jak upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości. Niezależnie od tego jaką my mamy sympatię polityczną i do jakiego ugrupowania należymy powinniśmy mieć poczucie sprawiedliwości kiedy idziemy do sądu" - dodała.

Ewa Kopacz, odnosząc się do projektów ustaw o SN i KRS wskazała, że "jedyną rzecz, którą PiS zrobił to to, że sprawy rozwodowe nie będą objęte Skargą Nadzwyczajną". "W tej dyskusji staramy się dotrzeć do Polaków i pokazać jak szkodliwe są te projekty. Uważam, że prezydent zrobił największą krzywdę nie wetując ustawy o ustroju Sądów Powszechnych. To dało mandat ministrowi sprawiedliwości do tego żeby wymieniać prezesów, to dało też mandat żeby na stołkach prezesów usadzać żony swoich współpracowników" - podkreśliła.

"My chcemy rządzić, żeby utrzymać kraj w formule europejskiej w XXI wieku nie cofając naszych rodaków do średniowiecza. Platforma Obywatelska jeździ bardzo dużo po Polsce, nie omijamy żadnego regionu. PiS ma obawę czy rzeczywiście sondaże, które ich promują są prawdziwe, gdyby było inaczej zaproponowaliby przedterminowe wybory bo wtedy mieliby większość konstytucyjną" - dodała I wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej.


bg Image