schetyna10.png

"Myślę, że sam fakt, że zabrał głos w tak zdecydowany sposób, ma znaczenie. I to jest ważne. To tworzy nową jakość polskiej polityki, jaką widzimy od kilku dni. Uważam, że tym tweetem i tym sygnałem bardzo wyraźnym daje znać, że interesuje się polską sytuacją i nie akceptuje polityki PiS" - powiedział w "Porannej Rozmowie RMF FM" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna odnosząc się do wypowiedzi przewodniczącego RE Donalda Tuska na temat pozycji Polski w Europie.

Polityk wskazał, że Donald Tusk "nie może być liderem opozycji, ponieważ jest szefem Rady Europejskiej. PiS chętnie wepchnąłby go w funkcjonowanie opozycji, czy w ogóle polskiej polityki". "Ma do końca 2019 roku wielką misję szefa Rady Europejskiej. Ja słyszę niektórych czarujących kalendarzem, także tym wyborczym, ale on jest bezwzględny. Obecność Tuska w Polsce, w polskiej polityce, jest możliwa po 2019 roku" - dodał Grzegorz Schetyna.

"PiS z nami przegra. To za dwa lata, a za rok wybory samorządowe. Jeszcze o tym nie wie. Bo ma dobre samopoczucie, ale ta partia, która ma takie świetne samopoczucie, dostaje amoku i tak nerwowo reaguje. To nietypowe" - podkreślił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Cała rozmowa: rmf24.pl

 

 

 

 

 

 


bg Image