siemoniak6.png

"Konflikt prezydenta z ministrem Macierewiczem wszedł w fazę na noże. Jeśli Jarosław Kaczyński tego nie przerwie, będziemy mieli do czynienia ze złymi zdarzeniami, upadkiem autorytetu państwa i paraliżem wojska. Wojsko nie znosi sytuacji gdy dwóch przełożonych biją się ze sobą. To, że prezydent tak ostro krytykuje Macierewicza, to jest zła jakość. To jest kompromitujące sojusznicy to widzą, Polacy i wojsko. Zarzucić komuś stosowanie ubeckich metod to jest broń najgrubszego kalibru i Antoni Macierewicz odpowie bardzo ostro" - powiedział Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Pytany o zapowiedziany przez Grzegorza Schetynę wniosek o konstruktywne wotum nieufności, Tomasz Siemoniak wskazał: "jestem przekonany, że Nowoczesna i PSL będą głosowały razem z nami, dołączą do tego wniosku".

W kontekście reakcji Państwowej Komisji Wyborczej na projekt zmian w ordynacji, Wiceprzewodniczący zauważył, że "PKW raczej była ostrożna, jest to zamach PiS na samorząd. Chodzi o realną władzą i dopasowanie ordynacji do własnych partyjnych interesów. Dobrze, że PKW tak mocno zabrała głos".

wł/Polsat News

 


bg Image