kluzik10.png

"Do nałożenia na Polskę sankcji jest jeszcze bardzo daleko. Chcemy pokazać, że nie cała Polska chce wyjścia z UE. Rząd Beaty Szydło zrobił bardzo wiele, by Polskę w UE zmarginalizować" - powiedziała w programie "24 pytania" poseł Joanna Kluzik-Rostkowska.

Poseł pytana o kwestie reprywatyzacji odpowiedziała, że "w Warszawie jest kłopot ostatnich 27 lat. Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna użyć wszystkich instrumentów, by pokazać jak naprawdę było. Uważam, że powinna pójść przed komisję weryfikacyjną, by pokazać jak to wyglądało to z jej perspektywy. Nie wierzę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz chciała świadomie uczestniczyć w nielegalnych procederach".

"Rafał Trzaskowski ma wielkie szanse zostać prezydentem Warszawy. Nowoczesna postawiła w czerwcu na Pawła Rabieja, w związku z tym Platforma Obywatelska zdecydowała się na Rafała Trzaskowskiego. Pierwsze sygnały wskazują, że PiS boi się Rafała Trzaskowskiego" - podkreślała poseł Kluzik-Rostkowska w kontekście kandydata Platformy na prezydenta stolicy.

wł/Polskie Radio 24

 


bg Image