schetyna7.png

"To jest też naturalne, że partie opozycyjne, te które chcą zbudować wspólną listę, chcą być razem w tych wyborach, to muszą przejść przez czyściec tych trudnych rozmów" - powiedział w "Porannej Rozmowie RMF FM" Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący podkreślił, że "musimy zbudować zasady współpracy między partiami, które wystąpią za rok. To jest pierwsze założenie. Ja wiem, że to będzie trudny proces, bo każdy będzie chciał dominować w tym porozumieniu. To jest naturalne".

"Uważam, że w każdym mieście, tam gdzie są kandydaci, którzy aplikują, czy mają szansę na zwycięstwo wyborcze, tam powinno dochodzić do rozmów i porozumień na poziomie regionalnym, lokalnym. Ci dobrzy kandydaci, którzy mogą wygrać wybory bezpośrednie na prezydentów, nie muszą mieć legitymacji partyjnych. Muszą być osobami, które będą łączyć partie opozycyjne i środowiska niepartyjne" - powiedział Grzegorz Schetyna odnosząc się do kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy.

Cała rozmowa na rmf24.pl


bg Image