siemoniak7.png

"Został rok do wyborów, to nie jest na pewno za wcześnie. Inni albo już kilka miesięcy temu wystawili kandydatów, albo są bardzo zaawansowani. Rok to odpowiedni czas, żeby powiedzieć, że Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem. Mam nadzieję, że będzie wspólnym kandydatem opozycji. Źle przyjmuję takie zarzuty, że powinno się wszystko ustalać w zaciszach gabinetów. Niech opinia publiczna oceni nasz ruch i wtedy zobaczymy czy był dobry" - powiedział "Poranku Radia TOK FM" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący podkreślał, że "rozumiemy, że opozycja powinna iść razem, ale też chcemy działać w taki sposób, który mocno pokazuje najlepsze rozwiązania. Wczorajsza decyzja i ogromne emocje, które wywołała zwłaszcza wśród naszych przeciwników i krytyków, pokazuje że jest słuszna, że Trzaskowski jest mocnym kandydatem, ma poparcie wśród warszawiaków".

Tomasz Siemoniak odniósł się do powiązań Antoniego Macierewicza przypominając, że "wobec kompletnego braku reakcji państwa powołaliśmy zespół śledczy Platformy Obywatelskiej i chcemy odsłaniać te rzeczy. Jeśli państwo tego nie robi, to zrobią to posłowie opozycji, przy czym nie mamy z góry założonej tezy. Ktoś, kto ma niejasne kontakty albo opowiada nieodpowiedzialne rzeczy nie powinien być ministrem".

wł/TOK FM


bg Image