siemoniak3.1.png

„Trudno nie odnieść wrażenia, że PiS-owi odpowiada taki bizantyjski model władzy. PiS lubi władze w takich zewnętrznych atrybutach” – powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Gość „Politycznego Graffiti” w Polsat News zaznaczył, że „władza powinna być skromna”. „Nie powinna jeździć na sygnale, jeśli nie ma konieczności” - dodał.

„Nie widzę potrzeby wydawania 3 mld zł na samoloty dla VIP-ów. Jeśli premier potrzebuje dwóch samochodów, to nie potrzeba kupować dziesięciu najdroższych na świecie” – mówił wiceprzewodniczący. Jak zauważył „to wszystko pokazuje, że te zewnętrzne atrybuty sprawowania władzy są dla PiS najważniejsze”.

Tomasz Siemoniak odniósł się również do osoby ministra Antoniego Macierewicza zwracając uwagę, że „nikt nie kupił na świecie tyle, ile Antoni Macierewicz obiecał, że kupi”. Przypomniał, że Macierewicz bardzo łatwo zapowiada różne rzeczy jednak z realizacja jest już gorzej. „Jeśli ogłosi ze kupujemy prom kosmiczny, to nikt aa to szczególnej uwagi nie zwróci. Dziwię się, że ktoś to poważnie traktuje” – mówił wiceprzewodniczący.


bg Image