Neumann3.png

"Wczorajsze orzeczenie sądu mówi o tym, że Patryk Jaki nie ma prawa nakładać grzywien na Hannę Gronkiewicz-Waltz, jako na osobę prywatną. To sukces prezydent Warszawy. Komisja weryfikacyjna działa w sposób niekonstytucyjny. Ale mamy też przestrzeń polityczną i publiczno-medialną. Komisja jest faktem i tego kogo na komisji nie ma, nie ma racji, nie ma możliwości przekazania swojej racji i swoich uwag" - powiedział w programie "Kwadrans polityczny" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Przewodniczący po raz kolejny podkreślał, że "mimo wad prawnych komisji zachęcam Hannę Gronkiewicz-Waltz do udziału w komisji i prostowaniu na bieżąco tego, co mówi Patryk Jaki. Powinna jako prezydent bronić dobrego imienia miasta i swojego. Zawsze będziemy ją wspierać w tej walce. Trzeba pokazać prawdę o reprywatyzacji nie tylko takiej, która dotyczy Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale i jej poprzedników. Platforma Obywatelska zrobiła małą ustawę reprywatyzacyjną. To zasługa Hanny Gronkiewicz-Waltz, która z determinacją przekonywała nas do tego. Brak ustawy reprywatyzacyjnej oznacza patologie i przestępców, którzy poświadczają nieprawdę przed sądem. Takich ludzi należy ścigać i jak najbardziej karać".

"Hanna Gronkiewicz-Waltz ma trudną sytuację, na którą nie zasłużyła. Przez te 11 lat miasto się podniosło do wyższego poziomu życia" - podkreślił Sławomir Neumann

wł/TVP 1


bg Image