Neumann.png

"Zrobiliśmy wiele w zdrowiu, to były zmiany związane z ratownictwem medycznym z transplantologią z onkologią i kardiologią. Były podwyżki dla rezydentów i pielęgniarek. Dzisiaj jest ten moment kiedy trzeba pójść dalej. Wiemy, że te zmiany które były wprowadzane to jest zbyt mało żeby dzisiaj było lepiej i żeby było zadowolenie pacjentów i pracowników służby zdrowia. Szukamy dzisiaj rozwiązania problemu który jest w zdrowiu od wielu lat" - powiedział w "Radiu Plus" Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Przewodniczący podkreślał w kontekście protestu rezydentów i nakładów na służbę zdrowia, że "nadszedł moment, kiedy stan polskich finansów publicznych jest na tyle dobry, że możemy próbować znaleźć rozwiązanie i dodatkowe środki na ochronę zdrowia. W 2008 r. kiedy Platforma Obywatelska rządziła, po roku rządów mieliśmy największy kryzys finansowy na świecie. Przeprowadziliśmy Polskę przez ten kryzys w sposób bezpieczny. W 2011 roku było drugie uderzenie kryzysu ekonomicznego, finansowego. Dwie fale największego kryzysu finansowego po II wojnie światowej doprowadziły do tego że wiele państw zmniejszyło swoje PKB, było w recesji, a Polska nie".

"Dzisiaj jest sytuacja taka, że mamy super otoczenie zewnętrzne, które generuje dobre przychody w Polsce. Wczoraj przedstawiliśmy rozwiązania - pakt dla zdrowia, który będzie na lata.  My jako największa partia opozycyjna mówimy usiądźmy razem do stołu i rozmawiajmy" - wskazywał Sławomir Neumann.

wł/Radio Plus


bg Image