trzaskowski.png

"Wielokrotnie się wypowiadaliśmy na ten temat i uważam, że pani prezydent powinna iść na tę komisję, bo prawda powinna się obronić. Myślę, że z taką otwartą przyłbicą temu teatrowi politycznemu jednak trzeba stawić czoła" - powiedział w "Porannej rozmowie RMF FM" poseł Rafał Trzaskowski.

Poseł wskazał, że "pani prezydent przysłużyłaby się tym taką swoją otwartą postawą i konfrontacją z tym teatrem politycznym. Natomiast prawdą jest, że wszystkie rządy - łącznie z rządem Platformy Obywatelskiej - ponoszą odpowiedzialność za to, że nie mamy dużej ustawy reprywatyzacyjnej, bo tylko ta załatwiłaby cały problem".

"Hanna Gronkiewicz-Waltz zrobiła bardzo wiele dla Warszawy. Ma ten jeden problem, olbrzymi problem reprywatyzacji i pewnie może mieć takie poczucie, że w tej chwili jeżeli my mówimy, że ona powinna być przed komisją, a ona ma inne zdanie, to czuje się w tym swoim zdaniu odosobniona. No ale my mówimy to, w co wierzymy. Pani prezydent po pierwsze uważa, że ta komisja jest niekonstytucyjna. Po drugie uważa, że to jest tylko i wyłącznie teatr polityczny. Ja się i z jedną, i z drugą tezą zgadzam, ale uważam, że na tym polega polityka. Takiemu teatrowi politycznemu też trzeba stawić czoła" - podkreślał Rafał Trzaskowski.

Cała rozmowa na rmf24.pl


bg Image