siemoniak2.png

"Namawialiśmy Hannę Gronkiewicz-Waltz do tego, żeby rozważyła swoją obecność. Ale przede wszystkim do tego, żeby broniła swojego stanowiska, żeby pokazywała, co się w mieście działo przez te wszystkie lata, żeby mówiła o projektach, które przygotowywała, ustaw reprywatyzacyjnych" - powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Wiceprzewodniczący podkreślił, że prezydent Warszawy w ramach prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji "delegowała przedstawicieli miasta, którzy przyszli, przedstawiali różne informacje. Hanna Gronkiewicz-Waltz również na konferencjach prasowych, takich jak w ostatni piątek, przedstawiała różne informacje o działalności miasta".

Pytany o to, czy komisja ds. Amber Gold jest "politycznym show" i o jej osiągnięcia, Tomasz Siemoniak wskazał, że "na pewno trzeba docenić to, że w ramach prac komisji Amber Gold pokazano na związek SKOK–ów z Amber Gold, myślę, że to jest na pewno osiągnięcie posła Krzysztofa Brejzy. Natomiast podkreślić też trzeba, że sprawcy czy podejrzani tutaj o nadużycia, nieprawidłowości, podejrzani o tę aferę, siedzą w więzieniu czy siedzą w aresztach".

Cała rozmowa na polskieradio.pl


bg Image