kidawa4.png

"Nie wiem jaką decyzję podejmie pani prezydent, działa samodzielnie. Do tej pory pani prezydent czekała na wyrok sądu, powinna się stawić i dać odpór zarzutom Patryka Jakiego. Pani prezydent ma dużą wiedzę i dużo wie o sprawach reprywatyzacyjnych. Przygotowała dwie ustawy na ten temat, jej wiedza mogłaby obalić wiele mitów które propaguje minister Jaki" - mówiła w radiowych "Sygnałach Dnia" Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska.

Odnosząc się do zapowiadanego przez Patryka Jakiego projektu tzw. "dużej ustawy reprywatyzacyjnej", Wicemarszałek zwróciła uwagę, że "musimy poznać całą ustawę. Znamy założenia, ale tylko z prasy. Część zapisów o których mówi minister Jaki brzmi znajomo, rok temu Platforma Obywatelska złożyła projekt ustawy dotyczący reprywatyzacji w Warszawie".

Małgorzata Kidawa-Błońska wyraziła oczekiwanie, "żeby była to ustawa która rozwiąże te sprawy, a nie będzie ustawą pozorną". "W czasach rządów Platformy Obywatelskiej były projekty, ale licząc ile państwo musiało w danym momencie mieć zagwarantowanych środków na realizację tej ustawy, to były czasy kryzysu, budżet państwa nie był w tak dobrej sytuacji. W tej chwili nie ma kryzysu, teraz sytuacja gospodarcza naszego kraju jest dobra i mam nadzieję że nadal taka będzie" - przypomniała Wicemarszałek.

wł/Polskie Radio


bg Image