schetyna2.png

"To następna odsłona czarnych scenariuszy dla Polski. To wypowiedź człowieka, który czuje się właścicielem, naczelnikiem państwa. To widać jak ustawia scenę polityczną, jak pisze scenariusze polityczne i jest pytanie, czy wszyscy mu się będą w obozie PiS-owskim bezwolnie poddawać – prezydent, premier, rząd" - powiedział w programie "Jeden ja jeden" o wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla Gazety Polskiej, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący zwrócił uwagę, że "słowa Jarosława Kaczyńskiego o 40-latkach pokazują, że Kaczyński staje po stronie Zbigniewa Ziobry przeciwko Andrzejowi Dudzie i daje mu kolejne, następne, czy też ostatnie ostrzeżenie, że ma wrócić do PiS-owskiego środowiska i przyjmować zlecenia czy zalecenia z Nowogrodzkiej. To pytanie do prezydenta, czy będzie budować swoją podmiotowość czy wróci do sekretariatu, jak w znanym serialu kabaretowym".

"Może nie być porozumienia ws. KRS i będzie dyscyplinowanie prezydenta przez Jarosława Kaczyńskiego. To pytanie do prezydenta, czy podejmie walkę o swoją podmiotowość i porządek konstytucyjny, czy rzeczywiście stanie po stronie praworządności czy też podporządkuje się Kaczyńskiemu" - zauważył Grzegorz Schetyna.

Cała rozmowa na tvn24.pl


bg Image