9.12.15_Budka_min_m.png

"Należy karać tych, którzy działali na szkodę Polaków w okresie komunizmu, socjalizmu, natomiast nie można przyjmować takiej prostej zasady żeby wszystkich wrzucać do jednego worka" - mówił o tzw. ustawie dezubekizacyjnej w programie "Gość Radia ZET" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Pytany o losy ustawy po powrocie Platformy Obywatelskiej do parlamentarnej większości, Borys Budka zapowiedział, że "poprawilibyśmy ją tak, żeby nie krzywdzić ludzi, którzy dla wolnej Polski pracowali, którzy bronili naszego bezpieczeństwa. Natomiast każdego, kto występował przeciwko Polakom w tamtym okresie należy odpowiednio zweryfikować".

Wskazując na niesprawiedliwość społeczną przepisów ustawy, Wiceprzewodniczący podkreślał: "są osoby, które na przykład zostały zweryfikowane pozytywnie i później służyły przez dwadzieścia lat w wolnej Polsce. I trudno ich traktować na równi z tymi, którzy przez dwadzieścia, trzydzieści lat służyli w tamtych organach, a rok przepracowali w wolnej Polsce".

Cała rozmowa na radiozet.pl


bg Image