grabiec_2.png

„Po ostatnim spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Kaczyńskim, ten pierwszy skapitulował” – powiedział Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej w programie „#RZECZOPOLITYCE”. Poseł zasygnalizował, że „teraz będziemy mieli do czynienia z grillowaniem i upokarzaniem prezydenta”.

Odnosząc się reformy polskiego sądownictwa Jan Grabiec podkreślił, że Platforma Obywatelska nie „chce mieć swoich sędziów”. „Chcemy żeby byli ponadpartyjni” - dodał. Poseł wyraził zaniepokojenie, że „może się okazać, że cały skład Sądu Najwyższego będzie wybierany na Nowogrodzkiej”.

Redaktor Michał Kolanko pytał polityka o wspólne listy opozycji. „Mam wrażenie, że ugrupowania, które pozostaną poza wspólną listą opozycji przy najbliższych wyborach samorządowych, powoli będą znikały, albo nawet bardzo szybko będą znikały ze sceny politycznej. Nie przetrwają wyborów do europarlamentu, nie przetrwają do wyborów do parlamentu, bo nasi wyborcy oczekują jedności” – mówił Jan Grabiec zaznaczając, że „nie można wypracować partnerstwa politycznego, gdy wyczuwa się za każdym rogiem, że jedna strona może ograć drugą”.

Źródło: rp.pl

 

 


bg Image