myrcha.png

"Obóz rządzący przyjął taktykę atakowania samorządowców i politycznej maczugi powołując komisję weryfikacyjną" - powiedział Arkadiusz Myrcha w "Poranku w Radiu dla Ciebie".

Odpowiadając na pytanie o karę za niestawienie się przed komisję reprywatyzacyjną przez prezydent Warszawy poseł podkreślił, że "jest ona profesorem prawa i podejmuje suwerenną decyzję". "Hanna Gronkiewicz-Waltz jest w swojej decyzji konsekwentna. Dziwię się, że fiskus nie poczekał na rozstrzygnięcie sprawy oraz wyjaśnienie, kto powinien uiścić opłatę".

"Od poniedziałku tłumaczymy dlaczego ustawy są niekonstytucyjne i które zapisy są niekonstytucyjne" - mówił Arkadiusz Myrcha w odniesieniu do propozycji prezydenta w kwestii reformy sprawiedliwości. "Jesteśmy gotowi do podejmowania rozmów ważnych dla naszego kraju. Pokazujemy, że wymiar sprawiedliwości można zmieniać, został powołany zespół ds. wymiaru sprawiedliwości, są tam przedstawiciele klubów opozycyjnych.  Było już kilka spotkań, rozmawialiśmy o kosztach postępowania o bezpłatnej pomocy prawnej o długości postępowań, które ciągną się zbyt długo" - tłumaczył polityk.


bg Image