budka3.png

„Nie będziemy rozmawiać o zmianie Konstytucji w przerwie między jedną herbatką, briefingiem prasowym a innymi aktywnościami pana prezydenta. Nie będziemy rozmawiać o zmianie Konstytucji w sytuacji, kiedy tak naprawdę nie ma niczego na papierze” – powiedział Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Gość „Sygnałów Dnia” w Radiowej Jedynce podkreślił, że „zabiegi PR-owskie i teatrzyk dla opinii publicznej” to nie jest coś, czym Platforma Obywatelska powinna się zajmować.

Zaznaczył, że jego ugrupowanie wyraziło chęć rozmowy na temat zmian w sądownictwie, ale zamiast tego prezydent zaprezentował „propozycję skrajnego upartyjnienia sądów oraz dostosowania Konstytucji do niekonstytucyjnych ustaw”.

Poseł przypomniał, że prezydent otrzymał od opozycji „bardzo dobre propozycje prawdziwych, demokratycznych zmian w KRS–i”. „Niestety, na spotkaniu dwa tygodnie temu w ogóle się do nich nie odniósł” – zauważył. „Powiedzieliśmy jasno: nie zmienimy Konstytucji, by dostosować ją do niekonstytucyjnych zmian. Prezydent proponuje rozwiązania, sam widząc, że one są niekonstytucyjne” – mówił Borys Budka.

Cała rozmowa: polskieradio.pl


bg Image