grupinski_min2.png

"Jesteśmy w sytuacji w której zmiany, które były wprowadzane przez Joannę Kluzik-Rostkowską są likwidowane. Z podstaw programowych zniknęło pojęcia tolerancja. Od 1,5 roku są wprowadzone dodatkowe zajęcia antydyskryminacyjne w Poznaniu z inicjatywy radnych. Minister Zalewska myślała, że jak zlikwiduje gimnazjum, to zlikwiduje wiek dorastania i również problemy z nimi związane" - powiedział w programie "Poranek Radia TOK FM" poseł Rafał Grupiński w kontekście samobójstwa nastolatka spowodowanego dyskryminacją w szkole.

Rafał Grupiński zadeklarował jednocześnie: "jestem zwolennikiem związków partnerskich i tego, żeby byłe one zalegalizowane".

Tłumacząc powody, dlaczego w czasach rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i PSL ta sprawa nie została uregulowana, poseł wskazał, że "PSL w całości był przeciwny, byliśmy skrępowani, że nie mieliśmy samodzielnej większości, ale wprowadziliśmy in vitro, konwencję antyprzemocową. Będę dążył do tego,żebyśmy po przejęciu władzy przegłosowali jak najszybciej ten projekt. Będziemy się starali wprowadzić edukację seksualną".

Wskazując na potrzebę porozumienia wewnątrz opozycji i budowy wspólnego bloku, Przewodniczący wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej podkreślił, że "to, co łączy opozycję to potrzeba przegłosowania aktu odnowy demokracji, który zmieni naruszenia trójpodziału władzy, demolowania demokracji i wolności obywatelskich".

wł/TOK FM


bg Image