grabiec_2.png

"Ta kampania to złodziejstwo, zlecane na polecenie PiS. Znamy z relacji dziennikarzy jak doszło do powołania tej szemranej spółki" - powiedział w programie "Graffiti" rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Poseł przypomniał, że spółka "została powołana przy Nowogrodzkiej w siedzibie PiS na posiedzeniu Rady PiS-u. Na tym spotkaniu był również minister Kamiński, który powinien skontrolować czy nie doszło do korupcji, a okazuje się, że to on brał udział w naradzie przy której dyskutowano o powołaniu tej spółki. Widzimy, że poszczególne ważne osoby w PiS odsuwają się od tej sprawy. Chodzi o wielkie pieniądze, o styk biznesu i polityki, o nieuczciwe przelewy finansowe i o wielką intrygę polityczną. To jest wszystko co powinno być podstawą komisji śledczej".

"Ani prokuratura ani CBA nie wyjaśnia tej sprawy, nie ma niezależnego organu, który mógłby to zrobić. Państwowa Komisja Wyborcza wycofała się. Powinniśmy poczekać na zajęcia stanowiska przez panią premier, przez prezesów spółek i być może wtedy myśleć o komisji śledczej" - wskazywał Jan Grabiec.

wł/Polsat News


bg Image