kidawa4.png

"Tak to bywa z sondażami, że są takim zimnym prysznicem dla polityków, ale jeżeli jest się w polityce, trzeba być na to odpornym, pracować i wierzyć, że można to odbudować - a jak historia pokazuje, tak się zdarza, że ktoś, kto miał świetne wyniki, przy wyborach te wyniki ma zdecydowanie gorsze" - powiedziała w "Porannej rozmowie RMF FM" Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska.

Pytana o mnożące się pomysły na zmiany w opozycji, Wicemarszałek wskazała, że "trzeba się wziąć do roboty, rozdzielić zadania i przestać zajmować się tym, kto jest przystojniejszy, kto mniej przystojny, kto ma więcej energii".

Małgorzata Kidawa-Błońska w kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych i kandydata na prezydenta Warszawy zwróciła uwagę, że "nie wiemy, jak będzie wyglądała ordynacja wyborcza. Ja chciałabym także, żebyśmy się porozumieli z opozycją, bo może trzeba będzie wystawić jednego wspólnego kandydata".

"Najpierw trzeba się przygotować: policzyć, oszacować i wiedzieć, o co się staramy. Wie pan, ja wielu rzeczy chcę, ale muszę zobaczyć, czy jest to realne, co chcę z tego osiągnąć i jak to powinno wyglądać. I tego nie ma. Rozmawiamy o gruszkach na wierzbie" - podkreślała w kwestii reparacji wojennych Małgorzata Kidawa-Błońska.

Cała rozmowa na rmf24.pl

 

 


bg Image