kopacz4.png

"Żeby odsunąć PiS od władzy, to opozycja musi być silna, zjednoczona po to, żeby przekonać wyborców, że jest alternatywa dla PiS. Grzegorz Schetyna jest osobą, która ciężko pracuje i zdeterminowanie dąży do tego aby odsunąć PiS od władzy. Jest w tym konsekwentny. Może czas, żeby zaczęto przekonywać się do Grzegorza Schetyny, bo nie ma nic gorszego jak utarta opinia o kimś, kto tak naprawdę na tę opinię nie zasługuje" - powiedziała w programie "Poranek Radia TOK FM" Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz.

Odnosząc się do ostatnich sondaży, Ewa Kopacz wskazała, że "żeby sondaż w dniu wyborów był korzystny dla ugrupowania, to ten czas do wyborów musi być maksymalnie wykorzystany. Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie 2 lata i będziemy jeszcze ciężej pracować przez następne 2 lata po to, żeby pokazać inną odsłonę normalnej, wolnej Polski, a nie tą którą zafundował nam PiS z Kaczyńskim na czele".

Wiceprzewodnicząca pytana była także o propozycję Przewodniczącego Komisji Europejskiej, aby połączyć jego funkcję z funkcją Przewodniczącego Rady Europejskiej. "Przewodniczący KE być może myślał o szerokim planie reorganizacji Unii Europejskiej, która ma być rzeczywiście Unią wszystkich tych, którzy do niej należą, Unią państw, które będą miały wspólną walutę, będą rozwijać się w jednym tempie. Podkreślił, że nie jest zwolennikiem Unii Europejskiej dwóch prędkości. Wręcz przeciwnie, mówił o solidarnej, mocnej Europie jednej prędkości. Myślę, że to był jeden z elementów jego koncepcji jak w przyszłości Unia miałaby wyglądać".

wł/TOK FM

 


bg Image