schetyna10.png

"To jest ważne, żeby po tych haniebnych projektach, które produkował Ziobro, i które naprawdę łamały kręgosłup polskiej praworządności, i po wetach, potrzebne jest nowe otwarcie. I liczę, że prezydent Duda, bo rozumiem, że przecież to on będzie autorem tych projektów, przygotuje projekt, który będzie nowym otwarciem. Wierzę w to" - powiedział w programie "Porannej rozmowie RMF FM" o zapowiadanej prezydenckiej propozycji reformy sądownictwa Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący odniósł się także do sprawy reparacji, podnoszonej przez polityków PiS. "Ja bym zaprosił i zachęcił ministra Waszczykowskiego i cały zestaw ministrów PiS-owskich, którzy tak chętnie mówią teraz o reparacjach, żeby zrobili cokolwiek w tej sprawie. A nie udzielali wywiadów w studiach radiowych, telewizyjnych" - zauważył Grzegorz Schetyna dodając, że przede wszystkim należało zapytać prawników, "jakie są możliwości, jakie są konieczności, co trzeba zrobić, żeby w ogóle temat podjąć. Oni od Przysuchy, od 1 lipca, kiedy prezes Kaczyński prężył muskuły i mówił o reparacjach, zajmują się tym w mediach krajowych i robią to tylko na wewnętrzny użytek".

"Nie jesteśmy w stanie w ogóle wprowadzić do agendy międzynarodowej kwestii reparacji. To jest tylko oszustwo na użytek wewnętrznej polityki, pokazując, że my będziemy domagać się wykorzystując trudne historyczne relacje polsko - niemieckie" - podkreślił Przewodniczący.

Cała rozmowa na rmf24.pl


bg Image